Bozkurt amblemi iki CHP’liyi birbirine düşürdü

Milli futbolcu Merih Demiral, Türkiye-Avusturya karşılaşmasında galibiyet sevinci sırasında yaptığı ‘bozkurt selamı’ nedeniyle gündem olmuştu. Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Merih Demiral’a “bozkurt selamı” nedeniyle iki maç ceza verdi.

Demiral’ın “bozkurt selamı” ve UEFA’nın verdiği ceza ülke gündeminde çok konuşuldu. CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, UEFA’nın Merih Demiral’a verdiği cezaya tepki göstererek “Merih’in heykelini kente dikeceğim” açıklamasını yaptı.

Özcan’ın bu açıklamasını etiketleyen eski CHP milletvekili Mehmet Bekaroğlu’da sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Bekaroğlu paylaşımında “Kurt başı kendisine biat etmeyenleri yok etmeyi hedefleyen faşist kafanın bir uydurmasıdır; tarihi filan yoktur. Hareket bir ‘sembol’ değil saldırı eylemidir… Kurt başı, bu ülkedeki faşist hareketlerin, milislerin, Sinan Ateş’i ve Hrant Dink’i öldürten çetelerin kitleleri kışkırtmak, korkutmak, manipüle etmek için kullandıkları bir işarettir” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x